רקטוצלה – הרמת צניחה של הקיר האחורי של הנרתיק

בדומה לצניחת כיס השתן, גם מצב זה קורה בעקבות היחלשות של ריצפת האגן , בעיקר על רקע הריונות ולידות . גם מצבים הגורמים ללחץ מוגבר על ריצפת האגן כמו משקל יתר, עצירות כרונית , שיעול כרוני או נשיאת משאות כבדים באופן קבוע – יכולים להעלות את הסיכון לצניחה.

הרמת צניחה של הקיר האחורי של הנרתיק – תסמינים


תחושת בלט בין שפתי הפות , לעיתים תחושה שהפתח של הנרתיק פעור ובולט. לעיים יכול להיות קושי בריקון הצואה עם צורך בדחיפת הבליטה .

הרמת צניחה של הקיר האחורי של הנרתיק – הניתוח


נעשה בגישה נרתיקית כך שאין חתכים חיצוניים . מבוצעת החזרה של האזור הבולט למקומו הטבעי והיצרות הרקמה התומכת באופן שיגרום להחזרת קיר הנרתיק למבנה המקורי שלו. מבוצע בהרדמה כללית או אזורית ( כמו אפידורל).

רקטוצלה – החלמה והתאוששות


בתום הניתוח מושאר טמפון בנרתיק אשר מוצא בערב הניתוח או למחרת . לאחר הניתוח צפוי דימום בכמות פחותה ממחזור למשך עד שבוע . הכאבים לרוב מינימליים ומגיבים למשככי כאבים . תיתכן תחושה של לחץ ברקטום כצורך למתן צואה למשך מספר שבועות . לאחר הניתוח יש להימנע מהחדרת טמפונים ומיחסי מין משך 3 שבועות . בבדיקת המנתחת 3 שבועות אחרי הניתוח תקבלי אישור לחזור לפעילות רגילה. בפעילות המינית הראשונה ייתכנו מעט כאבים אך לרוב הנרתיק יותר מוצק וצר , מה שמגביר את הסיפוק מיחסי המין. מומלץ להימנע מהרמת משאות כבדים מעל 10 ק"ג במשך 3 חודשים על מנת למקסם את תוצאות הניתוח ולהוריד את הסיכוי לחזרת הצניחה.

רקטוצלה – סיבוכים וסיכונים


כמו בכל ניתוח ייתכנו סיבוכים כלליים של מצב ניתוח הכוללים דימום , זיהום וסיבוכי הרדמה. סיבוך נדיר ביותר של פגיעה בלולאת מעי במהלך הניתוח . מצב זה עלול להצריך ניתוח נרחב יותר לתיקון המעי .

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

נושא השאלה

השאלה

שם

לא יוצג באתר

דואר אלקטרוני

לא יוצג באתר

טלפון

לא יוצג באתר
יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה