רקטוצלה – הרמת צניחה של הקיר האחורי של הנרתיק

בדומה לצניחת כיס השתן, גם מצב זה קורה בעקבות היחלשות של ריצפת האגן , בעיקר על רקע הריונות ולידות . גם מצבים הגורמים ללחץ מוגבר על ריצפת האגן כמו משקל יתר, עצירות כרונית , שיעול כרוני או נשיאת משאות כבדים באופן קבוע – יכולים להעלות את הסיכון לצניחה.

הרמת צניחה של הקיר האחורי של הנרתיק – תסמינים


תחושת בלט בין שפתי הפות , לעיתים תחושה שהפתח של הנרתיק פעור ובולט. לעיים יכול להיות קושי בריקון הצואה עם צורך בדחיפת הבליטה .

הרמת צניחה של הקיר האחורי של הנרתיק – הניתוח


נעשה בגישה נרתיקית כך שאין חתכים חיצוניים . מבוצעת החזרה של האזור הבולט למקומו הטבעי והיצרות הרקמה התומכת באופן שיגרום להחזרת קיר הנרתיק למבנה המקורי שלו. מבוצע בהרדמה כללית או אזורית ( כמו אפידורל).

רקטוצלה – החלמה והתאוששות


בתום הניתוח מושאר טמפון בנרתיק אשר מוצא בערב הניתוח או למחרת . לאחר הניתוח צפוי דימום בכמות פחותה ממחזור למשך עד שבוע . הכאבים לרוב מינימליים ומגיבים למשככי כאבים . תיתכן תחושה של לחץ ברקטום כצורך למתן צואה למשך מספר שבועות . לאחר הניתוח יש להימנע מהחדרת טמפונים ומיחסי מין משך 3 שבועות . בבדיקת המנתחת 3 שבועות אחרי הניתוח תקבלי אישור לחזור לפעילות רגילה. בפעילות המינית הראשונה ייתכנו מעט כאבים אך לרוב הנרתיק יותר מוצק וצר , מה שמגביר את הסיפוק מיחסי המין. מומלץ להימנע מהרמת משאות כבדים מעל 10 ק"ג במשך 3 חודשים על מנת למקסם את תוצאות הניתוח ולהוריד את הסיכוי לחזרת הצניחה.

רקטוצלה – סיבוכים וסיכונים


כמו בכל ניתוח ייתכנו סיבוכים כלליים של מצב ניתוח הכוללים דימום , זיהום וסיבוכי הרדמה. סיבוך נדיר ביותר של פגיעה בלולאת מעי במהלך הניתוח . מצב זה עלול להצריך ניתוח נרחב יותר לתיקון המעי .

afikoman
מאי 6 יום ראשון , 2018 6:48 pm

התמחות המנתחים

מה תחום ההתמחות של המנתחים, ? כירורגים, גסטרו אנטולוגים ?

אוקטובר 3 יום שלישי , 2017 11:01 am

ניתוח רקטוצלה

עברתי את הניתוח לפני שבוע ועדיין יש לי דימום כמה זמן יכול להמשך הדימום.?

טופס כתיבת שאלה חדשה

התכנים באתר הינם תכנים כללים, אם יש לכם שאלה אתם מוזמנים לכתוב לנו באמצעות הטופס בהמשך העמוד. כל השאלות מגיעות לד"ר רוזנברג-הגן והיא זו שעונה לשאלה. התשובה תפורסם בפורום. אם ברצונכם לשמור על פרטיותכם, אנא המנעו מציון פרטים אישיים. חשוב לציין: מין, סימפטומים, גיל וכו'. שאלות מעמיקות יקבלו מענה מעמיק.

יש לאשר את תנאי שימוש לפני השליחה