אף על פי – הכל על ניתוחי אף

מאת: ד"ר רוית ינקו
ניתוחי אף הינם ניתוחים נפוצים ומבוקשים. שתי סיבות עיקריות מובילות את המטופל לניתוח אף, סיבה רפואית או סיבה אסתטית. כמובן שיתכן בהחלט שילוב של שתיהן. האף הוא איבר כל כך מרכזי בפנים, כזה שאי אפשר להסתיר, להעלים או לטשטש ולכן, חלק ניכר מהמטופלים הינם צעירים ובני נוער שמעוניינים לשפר את מראה הפנים. כמנתחת בעלת ניסיון רב בניתוחי אף, אני יכולה לומר בפה מלא שאכן, לניתוחי אף יש השפעה משמעותית מאד על האסתטיקה של הפנים והם יכולים להקפיץ את המראה וליצור את השינוי האסתטי המיוחל.

מה חשוב לדעת כששוקלים ניתוח אף?

ראשית, צריך להגיע אליו בשלים. גם בשלים פיזית, עם מבנה עצמות בוגר, כדי שלא יקרה מצב שבו הפנים ממשיכות לצמוח מסביב לאף המנותח. אצל הבנות זה קורה בסביבות גיל 14-15, אצל הבנים קצת יותר מאוחר. חשוב להגיע גם גם בשלים רגשית, עם הבנה של משמעות הניתוח, ההחלמה, הציפיות והתוצאות, שיכולות להגיע לצורתן הסופית אפילו לאחר שנה ממועד הניתוח.

מתי מגיעים לניתוח אף?

רבים מגיעים בשלב של נקודת ציון בחיים. סיום והתחלה חדשה. לדוגמה, מסיימי תיכון לקראת גיוס לצבא, או משוחררים לקראת הטיול הגדול או תחילת לימודים באוניברסיטה. נחמד להתחיל במקום חדש עם מראה חדש ומשופר.
אבל לא מעט אנשים מגיעים בשלב שבו אזרו אומץ והחליטו לטפל בדבר שתמיד הטריד אותם מבחינה אסתטית.
כמובן שלניתוחי אף מסיבות רפואיות מגיעים בכל הגילאים ובכל שלב, כשהעניין נחוץ.
אז איך בדיוק עובד התהליך מרגע שאתם נכנסים אלי למרפאה?
הפגישה הראשונה שלנו היא פגישת ייעוץ. אני בודקת שאתם כשירים מבחינה רפואית לעבור את הניתוח, ואז אנחנו מדברים על מה מפריע לכם באף הקיים ומה הייתם רוצים לשנות. ברגע שאני מבינה מה מפריע לכם במראה הנוכחי, אפשר להתחיל לדבר על פתרונות. האף הוא איבר מאד מורכב וכל אף אצל כל אדם שונה מהשני. יחד, אנו מבצעים תיאום ציפיות – מה אפשר לתקן, לאיזה תוצאות אפשר לקוות וכמה זמן יקח לראות אותן בפועל. חשוב לי שהמועמד לניתוח יבין שאפילו נתון כמו עובי העור עשוי להשפיע על התוצאה הסופית ועל פרק הזמן שיקח לו לראות אותה. חשוב לי גם לדבר על פרופורציה, מה נכון למבנה הפנים הספציפי של כל אדם ואיך אפשר לשפר את המראה בצורה הכי טובה וטבעית, כדי לא לקבל מראה מנותח ולא פרופורציוני.
לצורך כך אני מציגה תמונות של אפים דומים לצד תוצאות הניתוח, שנותנות מושג טוב על התוצאות הצפויות.
השלב הבא הוא פגישת הכנה לניתוח, כ-10 ימים לפני מועד הניתוח. אליה כבר תגיעו עם בדיקות דם כלליות שעשיתם בקופת חולים. נעבור שוב על תכנית הניתוח ועל כל הנתונים בצורה מדויקת ומפורטת כדי שתבינו כל פרט ותקבלו מענה על כל שאלה. מפגישה זו תצאו גם עם מרשמים וכל הדרוש לקראת הניתוח ולהתאוששות.
לניתוח עצמו מגיעים בצום של 6 שעות, כשעה וחצי לפני מועד הניתוח. ההליך עצמו אורך בין שעה לשעתיים, תלוי בסוג הניתוח ומורכבותו.
משתחררים הביתה לרוב באותו יום, לאחר 4 שעות התאוששות, עם גבס ופלסטרים על האף. הימים הראשונים עלולים להיות מלחיצים – נפיחות בפנים, שטפי דם מתחת לעיניים, תחושה של אף סתום.
כעבור שבוע עד 10 ימים נפגשים שוב להורדת הגבס ולהצצה בפעם הראשונה במראה. השינוי אמנם דרמטי, אבל חשוב לזכור שבשלב זה עדיין יש נפיחות ובצקת ושתוצאות סופיות מתקבלות רק לאחר מספר שבועות ולפעמים חודשים.
פגישת מעקב נוספת נקיים אחרי חודש-וחצי – חודשיים ופגישה שלישית ואחרונה, אחרי חצי שנה, בעיקר כדי להתמוגג מהתוצאות…
מה עוד שואלים אותי?
הרדמה מלאה או מקומית?

אני מעדיפה לבצע ניתוחי אף בהרדמה כללית. כך יותר נעים ונוח למטופל. אבל אם יש סיבה רפואית לא לבצע הרדמה כללית או אם המטופל מעדיף, כדאי לדעת שניתן לבצע ניתוחי אף גם בהרדמה מקומית וטשטוש.
שיטה סגורה או שיטה פתוחה?
כדאי לדעת כי קיימות שיטות שונות לביצוע ניתוחי אף. שתי העיקריות הן: שיטה סגורה ושיטה פתוחה. אני מנתחת בשתי השיטות ומחליטה על הגישה הניתוחית המתאימה ביותר לכל מטופל באופן אישי.
אפשר לטפל בבעיה בריאותית ולתקן לי גם את האף על הדרך?
כן, במקרים רבים אפשר לנצל את ניתוח האף שנועד לתיקון ליקוי בריאותי ולשפץ את מבנה האף. וגם להיפך, קורה שאנשים מגיעים בגלל הפן האסתטי ופתאום מגלים שהם סובלים מבעיה שאפשר לתקן אותה במהלך הניתוח.
כמה טיפים שיעזרו לכם להגיע לניתוח ממקום טוב:
למדו את השוק ובדקו מי המנתחים המובילים בתחום. קראו ביקורות, בדקו תוצאות ולבסוף סננו את השניים-שלושה הטובים והמומלצים ביותר לפגישת התרשמות אישית. חשוב שיהיה לכם חיבור טוב עם המנתח/ת, תחושת ביטחון והרגשה שאתם יכולים לשאול כל שאלה ולקבל תשובה ברורה ומדויקת.
בקשו לראות תוצאות אמיתיות וודאו שהן דומות למה שיש לכם בראש.
אחרי הכל, זה משהו שיסתובב איתכם, עליכם, למשך כל החיים במרכז הפנים ובלי אפשרות להסתיר, כך שלעולם אל תיכנסו לניתוח מתוך תחושה של פשרה, אלא בביטחון מלא.
וטיפ אחרון – קחו את תקופת הניתוח ברצינות. גם אם יש עבודה, ילדים או פעילויות חשובות אחרות. אם קיבלתם שבועיים-שבועיים וחצי מחלה אחרי הניתוח, נצלו אותם. אתם זקוקים לפרק הזמן הזה להתאוששות וממש לא מומלץ לקצר תהליכים, גם אם כבר מרגישים טוב.
ניתוח אף יכול להיות במקרים רבות עניין משנה חיים. אני רואה המון אנשים שכל המראה שלהם משתנה בעבותיו, ועם המראה, גם הגישה, הביטחון ואפילו היציבה והאישיות.
לא מזמן נכנסה אצלי נערה מקסימה לניתוח אף. היא הגיעה מיד אחרי שעשתה טסט בבוקר ולא ידעה אם עברה או לא. הייתה שפופה וגם בפגישות המקדימות, ההתנהלות שלה היתה עצורה מאד. כשהתעוררה מהניתוח, גילתה שלא רק שיש לה אף חדש ומראה חדש, אלא גם רישיון נהיגה חדש! השינוי הפיזי אצלה היה מדהים. המראה השתפר, הביטחון עלה וכולה הפכה לפצצה של קופצניות וחיות. כאן טמון הסיפוק העצום והתענוג ביכולת לעזור לאנשים להרגיש מאושרים ובטוחים יותר בעצמם.
ד"ר רוית ינקו, מנתחת פלסטית, מובילה את תחום ניתוחי האף ב-ASTRA

חושבת על הגדלת חזה? הנה הדברים שאת צריכה לדעת!

ד"ר נעם ארמון
ניתוח הגדלת חזה הוא בין הניתוחים הפלסטיים השכיחים ביותר בארץ והמטופלות מתחילות להגיע למרפאה כבר בסיום התפתחות החזה שלהן, סביב גיל 18-19. לחזה שטוח השלכות על תפיסת הנשיות והדימוי העצמי, דבר שקל מאד לשנות בעזרת ניתוח להגדלת חזה.
כמה דברים שחשוב שתשימי אליהם לב כשאת ניגשת להתחיל את התהליך:

שימי לב שהמנתח מעמיד את הבטיחות שלך לפני הכול

לפני פרוצדורה כירורגית בשד, חשוב לבצע בדיקת הדמיה – ממוגרפיה או אולטראסאונד, על מנת לוודא כי אין ממצאים חשודים בשדיים. בנוסף, יש לוודא כי הנך בריאה וכי אין כל מניעה לבצע את הניתוח. אם הרופא שלך מקצר תהליכים, זה הזמן לחפש רופא אחר.
שימי לב שהמנתח חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית
אל תתביישי לבדוק עם המנתח שלך מה הכשרתו, מה ניסיונו ולקבל מידע מלא על המקצועיות שלו. חשוב לוודא כי המנתח חבר באיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית, מה שמבטיח שאת אכן עומדת לעבור את הפרוצדורה על-ידי מומחה בכירורגיה פלסטית.
שימי לב שהמנתח משתמש בשתלים איכותיים, לדוגמה שתלים בעלי אישור FDA
אני עושה שימוש בשתלי סיליקון אמריקניים של חברת "מנטור", אשר עומדים בתנאים מחמירים ובעלי אישור FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי). יש עוד חברות טובות ואיכותיות, אל תתפשרי על פחות.
שימי לב למבנה השתלים
קיימים שתלים בעלי מבנה אנטומי שצורתם אגס/טיפה וכן קיימים שתלים עגולים. כל אחד מהם מתאים למבנה גוף שונה, לכל אחד מהם יתרונות וחסרונות וכל אחד יכול לשמש אותך בצורה אחרת, כך שבשקלול היתרונות והחסרונות – שימי לב שהמנתח מציע לך את השתלים שהכי מתאימים לך.
שימי לב איפה המנתח מציע למקם את השתלים
ניתן למקם את השתל קדמית לשריר או אחורית לשריר, ההחלטה צריכה להתקבל לפי המבנה האנטומי וגודל השד של כל אחת ואחת, במטרה להגיע לתוצאות יפות וטבעיות ככל שניתן.
שימי לב שהמנתח מתאים את גודל השתל בהתאם לנתונייך
לא כל אחת יכולה להגדיל לכל גודל. לפעמים יש מגבלה אנטומית, לפעמים מדובר בעיוות וחוסר פרופורציה או על משקל גדול להעמיס על גוף דקיק. רופא טוב צריך להיות קשוב לרצונותייך ולנסות לתת לך מענה, ומצד שני, לדעת להסביר לך כשאת מבקשת משהו שלא מתאים לגוף שלך.
שימי לב שהמנתח ממליץ לך להפסיק לעשן
כיום אנו מבצעים הגדלת שדיים גם למעשנות, אבל חשוב שתדעי שהפסקה או הפחתה בעישון משפרת משמעותית את סיכויי ההצלחה ומורידה את אחוז הסיבוכים אחרי הניתוח.
שימי לב שאת עונה על הקריטריונים הבסיסיים הבאים:
את צריכה להיות אישה בריאה, לא בהיריון ולא מניקה ובעיקר, בעלת ציפיות ראליות מההגדלה ותוצאותיה. חשוב מאוד שהרצון להגדלה יבוא ממך ולא כניסיון לרצות את בן זוגך או את הסביבה.
שימי לב שאת מקבלת את כל ההסברים
בפגישת הייעוץ הראשונה הרופא יבדוק אותך, ישאל אותך ויקשיב לציפיות שלך, יראה לך את השתל ויסביר לך בפרוטרוט על כל התהליך בליווי שרטוטים ותמונות. המטרה היא שתביני היטב כל שלב ולמה את אמורה לצפות מכל בחינה. ביחד עם המנתח את אמורה להחליט באיזה גודל יהיה השתל, תעברו יחד על סיבוכים אפשריים ותצאי עם שיעורי בית – טופס הסכמה לניתוח שאת אמורה לקרוא בנחת בבית ולחתום עליו לקראת הפגישה הבאה.
הפגישה השנייה, עוד לפני הניתוח, היא פגישה נוספת לייעוץ ולתיאום ציפיות, שבה תעברו שוב על כל התרחישים כדי שלא תישאר לך אפילו שאלה אחת קטנה.
שימי לב שהרופא שלך נשאר אתך גם אחרי הניתוח
ודאי שהרופא שניתח אותך מגיע בעצמו לאחר הניתוח כדי לבדוק אותך ולשחרר אותך הביתה.
שימי לב שאת מקבלת הוראות מדויקות להתנהלות אחרי הניתוח
יומיים אחרי הניתוח המטופלת מגיעה למרפאה כדי לפתוח את החבישה בפעם הראשונה. כמובן שבשלב הזה עוד קשה לראות את התוצאה כי האזור עדיין נפוח ובצקתי, אבל לאט לאט הנפיחות יורדת ותוך כ-3 חודשים השדיים יגיעו למצבם הסופי.
במשך 6 שבועות יהיה עלייך ללבוש חזיית ספורט בעלת פתיחה קדמית וללא ברזלים, במשך כל הזמן – יום ולילה. מותר להסירה רק לצורך מקלחת. לאחר כ-3 שבועות ניתן לחזור בהדרגה לפעילות גופנית.
שימי לב שמזמנים אותך לביקורת במועד
במרכז שלנו אני מזמין את המטופלות באופן הבא:
כאמור, יומיים אחרי הניתוח עלייך להגיע להסרת החבישה.
ביקורת שנייה – לאחר שבועיים
ביקורת שלישית – לאחר חודש
וביקורת נוספת – לאחר 3-4 חודשים
שימי לב שאת בכלל צריכה הגדלת ולא הרמת חזה
קיים בלבול בין שני הניתוחים ונשים רבות שאינן מרוצות מצורת החזה שלהן חושבות בטעות שהן זקוקות להגדלת חזה, כשבפועל הן צריכות הרמת חזה. הגדלת חזה אינה מרימה כמעט את החזה ואינה פותרת בעיה של חזה נפול. אם את מרוצה מגודל החזה כשאת לובשת חזייה, את כנראה זקוקה להרמה. ניתן כמובן לבצע הגדלה והרמה של החזה ביחד, וכדאי להתייעץ עם הרופא המנתח.
טיפ אחד אחרון
צלמי את החזה שלך תמונות "לפני". קל לשכוח אחרי הניתוח איך החזה נראה לפני ההגדלה ולפעמים יוצא לי לשמוע: "אפשר היה להגדיל אפילו יותר". תמונות יעזרו להמחיש לך את ההבדל ממה שהיה קודם ולהבין את השינוי שחל.

ד"ר נעם ארמון, מנתח פלסטי מוביל את תחום הגדלות החזה ב-ASTRA ומשמש כמנתח בכיר בבית החולים הדסה

התפתחות ענף האסתטיקה הרפואית

שיטות הטיפול המודרניות בתחום עיצוב החזה, הביאו חופש פעולה רחב למטפלים ולמטופלים גם יחד, בבחירת אופן הטיפול והתאמתו למטופלים השונים הבאים בשערי המכונים השונים לאסתטיקה רפואית, כל אחד ואחת לפי נתוניו האישיים ציפיותיו ודרישותיו הייחודיים לו, או לה.

הניסיון הרב שתחום האסתטיקה הרפואית הספיק לצבור, הטמיע בידיהם של המנתחים ביטחון מקצועי ודייקנות שלא הייתה ידועה קודם לכן, ומאפשרת לבצע הערכות מדויקות למדי של תכנון הטיפול, בין אם מדובר על אסתטיקה ובין אם מדובר על טיפול רפואי שאינו נראה לעין, וכך גם התחושה בקרב הציבור הרחב.

ככל שעובר הזמן, התודעה של הציבור, נשים בעיקר, ביחס לניתוחים פלסטיים ושאר שיטות טיפול שאינם כירורגיה, עולה באופן משמעותי, ומקל חיזוקים מהתקשורת, בין היתר מעולם הבידור, כאשר יותר ויותר נשים מפורסמות בגילאים שונים עוברות ניתוח להגדלת חזה או מתיחת פנים ושאר טיפולים אסתטיים.
מאחר שגם המסופקות והחוששות מרעיון הניתוח בכלל, ומהתערבות אסתטית בגופם בפרט, גם הן מרגישות בטוחות יותר להגיע ליעוץ של מומחים בתחום, כאשר הן רואות את התוצאות המושלמות של נשים שביצעו את המהלך לפני שנים, ואף על פי כן לא נסוג כהו זה מהתוצאה הראשונית של הניתוח או הטיפול שהן עברו.

במקביל לניתוח להגדלת חזה, או כל טיפול אחר שקשור באזור זה כגון הרמת חזה או הקטנה, שהם בהחלט מהניתוחים השכיחים ביותר כיום, ישנו גם את ניתוח עיצוב האף, טיפול שהוא מבוקש מאוד בכל מקום בעולם, ורבים הם האנשים שמבקשים לשפר את חזותם בכל הקשור למראה האף.

טיפולים אסתטיים בהקשר לאף, נובעים לרוב ממבנה אף חריג כתופעה מולדת, אך לא רק, גם תאונות לא מעטות מסתיימות בפגיעה באזור האף והפנים, שזהו בוודאי אזור חשוף לפגיעות, וגם אזור שהוא יחסית עדין ועלול להיפגע באופן משמעותי מחבלות, ועל כן ניתוחים אלו גולשים גם לתחום הרפואי ולא נשארים באזור תחום האסתטיקה בלבד.

אכן ניתוחי אף נחשבים לניתוחים מסובכים יחסית מפני מורכבות האף, כלי הדם שבו ומערכת הנשימה, אך תודות למקצוענות ושנים של ניסיון בתחום הכירורגיה הפלסטית, וכן התפתחות גלובאלית של ענף הרפואה האסתטית, יכולת ההחלמה של המטופלים מניתוחים אלו הם גבוהים מאוד, ומהירים ביותר.

החלמה מניתוח אף

ניתוח אף – במרכז לכירורגיה פלסטית ובמחירים משתלמים והוגנים

כמו בכל הניתוחים , גם בניתוח אף ( למרות היותו נפוץ ) קיים תהליך התאוששות. על אף התוצאות המספקות והמשביעות רצון יש לקחת בחשבון את הקשיים הזמניים בתקופת ההחלמה. תופעות הלוואי משתנות מאדם לאדם אך לרוב יהיו בצורת קשיי נשימה , שטפי דם ,ונפיחות מקומית. רוב תופעות הלוואי הנן זמניות וחולפות כמספר ימים לאחר הניתוח. אך החלמה מניתוח אף היא פשוטה יחסית ועוברת בקלילות.

כמו בכל תחום, גם בענף הניתוחים הפלסטיים עודף הביקוש מספק עבודה גם לבעלי מקצועי בינוניים. הרווח בענף גבוה מאד (ניתוחים פלסטיים מגיעים בקלות למחירים בני חמש ספרות), מה שדוחף הרבה  מאד מנתחים פלסטיים לנסות ולהפיק רווח מהיר, לעתים על חשבון איכות הניתוחים.

חשוב לזכור שניתוחי אף צריכים להתבצע רק לאחר היכרות אישית ולימוד יסודי של כל מטופל. על המנתח הפלסטי להכיר את מבנה האף, את היסטורית הטיפולים הרפואיים, את הרגישויות לחומרים מסוימים ואת הציפיות לגבי תוצאות הניתוח. ניתוח אף שונה ממטופל למטופל, ותיאום ציפיות מדויק מונע אכזבות כואבות.

איכות הניתוחים הפלסטיים משתנה בהתאם לכשרון, הרגישות והניסיון של כל מנתח. כל מטופלת מעוניינת שהתוצאה הסופית תיראה כמה שיותר טבעית. מנתחים פלסטיים מומחים, מסוגלים לבצע ניתוחי אף שבקושי מותירים עקבות. הדיוק בפרטים עושה את ההבדל, ושמירה על פרופורציות מהווה מרכיב קריטי בתוצאה הסופית.

בשיחת הייעוץ הראשונית חשוב שהמתעניין יוודא כיצד צפוי להיראות האף שלו בהתאם למבנה פניו. ישנם כיום מכשירי הדמיה מתקדמים, המאפשרים להציג בפני המטופלים תחזית מדויקת למדי של אפם לאחר הניתוח. בשיחת הייעוץ חשוב להעלות את כל השאלות והחששות הקיימים, ולהרגיש בטוח הן ביכולת המקצועית של הרופא המנתח, והן באמפתיה ובאנושיות שהוא מגלה.

 

 

ניתוח אף מחירים משתלמים ואיכות בלתי מתפשרת

זמן קריאת מאמר: 1:00 דקות    |   מאמר זה בנושא: ניתוח אף מחירים

ניתוח אף מחירים משתלמים ואיכות בלתי מתפשרת במרכז לכירורגיה פלסטית

כמו בכל תחום, גם בענף הניתוחים הפלסטיים עודף הביקוש מספק עבודה גם לבעלי מקצועי בינוניים. הרווח בענף גבוה מאד (ניתוחים פלסטיים מגיעים בקלות למחירים בני חמש ספרות), מה שדוחף הרבה  מאד מנתחים פלסטיים לנסות ולהפיק רווח מהיר, לעתים על חשבון איכות הניתוחים.

חשוב לזכור שניתוחי אף צריכים להתבצע רק לאחר היכרות אישית ולימוד יסודי של כל מטופל. על המנתח הפלסטי להכיר את מבנה האף, את היסטורית הטיפולים הרפואיים, את הרגישויות לחומרים מסוימים ואת הציפיות לגבי תוצאות הניתוח. ניתוח אף שונה ממטופל למטופל, ותיאום ציפיות מדויק מונע אכזבות כואבות.

איכות הניתוחים הפלסטיים משתנה בהתאם לכשרון, הרגישות והניסיון של כל מנתח. כל מטופלת מעוניינת שהתוצאה הסופית תיראה כמה שיותר טבעית. מנתחים פלסטיים מומחים, מסוגלים לבצע ניתוחי אף שבקושי מותירים עקבות. הדיוק בפרטים עושה את ההבדל, ושמירה על פרופורציות מהווה מרכיב קריטי בתוצאה הסופית.

בשיחת הייעוץ הראשונית חשוב שהמתעניין יוודא כיצד צפוי להיראות האף שלו בהתאם למבנה פניו. ישנם כיום מכשירי הדמיה מתקדמים, המאפשרים להציג בפני המטופלים תחזית מדויקת למדי של אפם לאחר הניתוח. בשיחת הייעוץ חשוב להעלות את כל השאלות והחששות הקיימים, ולהרגיש בטוח הן ביכולת המקצועית של הרופא המנתח, והן באמפתיה ובאנושיות שהוא מגלה.

 

 

הגדלת חזה

כל אחת רוצה להיראות במיטבה, וחלק מהנשים מוכנות להתערב היכן שהטבע לא עשה לטעמן עבודה מספקת. אין צורך להכביר במילים – חזה זוכה לתשומת לב הן מצד גברים והן מצד נשים, והוא אחד המאפיינים הפיסיים המשמעותיים ביותר בגוף האישה. בעידן בו ההתייחסות למראה החיצוני חשובה אולי מאי פעם, דוגמניות זוכות למעמד של כוכבות על ונערים ונערות נחשפים למסרים מיניים בתרבות המרכזית מגיל מאד צעיר, אין פלא שקיים ביקוש רחב לניתוחים פלסטיים להגדלת חזה.

הגדלת חזה במרכז לכירורגיה פלסטית

כמו בכל תחום, גם בענף הניתוחים הפלסטיים עודף הביקוש מספק עבודה גם לבעלי מקצועי בינוניים. הרווח בענף גבוה מאד (ניתוחים פלסטיים מגיעים בקלות למחירים בני חמש ספרות), מה שדוחף הרבה מאד מנתחים פלסטיים לנסות ולהפיק רווח מהיר, לעיתים על חשבון איכות הניתוחים.

חשוב לזכור שניתוחי הגדלת חזה צריכים להתבצע רק לאחר היכרות אישית ולימוד יסודי של כל מטופלת. על המנתח הפלסטי להכיר את מבנה גופה, את היסטורית הטיפולים הרפואיים שלה, את רגישויותיה לחומרים מסויימים ואת ציפיותיה לגבי תוצאות הניתוח. הגדלת חזה שונה ממטופלת למטופלת, ותיאום ציפיות מדויק מונע אכזבות כואבות. המטופלת מוכרחה להיות עירנית ולא להתפתות בקלות אחר תמונות ה״לפני ואחרי״ שמוצגות בגאון בכל מרפאה.

איכות הניתוחים הפלסטיים משתנה בהתאם לכשרון, הרגישות והניסיון של כל מנתח. כל מטופלת מעוניינת שהתוצאה הסופית תיראה כמה שיותר טבעית. מנתחים פלסטיים מומחים, מסוגלים לבצע ניתוחי הגדלת חזה שבקושי מותירים עקבות. הדיוק בפרטים עושה את ההבדל, ושמירה על פרופורציות מהווה מרכיב קריטי בתוצאה הסופית.

המרכיב הרגשי חשוב ביותר גם הוא כשמדובר בניתוחים להגדלת חזה. הטיפול אמנם פיסי, אך המקור שלו וההשפעה שהוא מייצר הינם רגשיים ועמוקים מאד. ישנן נשים שמעדיפות שניתוח יבוצע על ידי מנתחת פלסטית, מתוך תחושה שאישה תעניק לה יחס רך ואמפטי יותר. למרות המצאותם של מנתחים גברים בעלי רגישות רבה ומומחיות גבוהה, יש ממש בנטיה של נשים מסויימות לפנות דווקא למרפאות המנוהלות על ידי נשים. מיותר לציין שבמגזר הדתי הבחירה האוטומאטית היא במנתחת פלסטית מטעמים ברורים.

בשיחת היעוץ הראשונית חשוב שהמתעניינת תוודא כיצד צפוי להיראות החזה שלה בהתאם למבנה גופה. ישנם כיום מכשירי הדמיה מתקדמים, המאפשרים להציג בפני המטופלות תחזית מדוייקת למדי של החזה שלהן לאחר הניתוח. בשיחת הייעוץ חשוב להעלות את כל השאלות והחששות הקיימים, ולהרגיש בטוחה הן ביכולת המקצועית של הרופא המנתח, והן באמפטיה ובאנושיות שהוא מגלה.

המרכז לכירורגיה פלסטית

המרכז לכירורגיה פלסטית מציע מענה מקצועי, איכותי ובסטנדרט בינלאומי לביצוע מגוון ניתוחים פלסטיים, אסתטיים ומשחזרים, טיפולי לייזר וטיפולי אסתטיקה משלימים. המרכז חרט על דגלו להציע למטופליו מקצוענות רפואית ברמה הגבוהה ביותר. צוות רפואי מוביל ומיומן – צוות המרכז- כולל רופאים בכירים ואחיות מוסמכות, מחויב כולו לאיכות, אחריות מקצועית, שירות יוצא דופן, מסירות ויחס אישי.המרכז מצויד במכשור המתקדם בעולם.